06-01-23

Jak se žije na služební cestě aneb Zbavte se iluzí I.


Tak jo. Zase na služebce. Zase v letadle. Zase tisíce kilometrů nad zemí. Je neděle večer (přesně 20:00) a já si letím v letadle plném (zřejmě) Švýcarů a Čechů - ze všech stran je slyšet směsice všech různých jazyků (angličtina, francouzština, němčina, čeština a ještě nějaká chrochtanina - asi Holanďani). Dokonce i oficiální letadlové hlášení jsou ve třech jazycích (A/Fr/N) - to jsou ty vymoženosti švýcarských aerolinek...
Právě mi byla naservírována švýcarská večeře - bagetka se sýrem,lehká cola a kafe s mlíkem (o obé požádno francouysky, trénuju :)). Občas mrknu z okýnka na hloučky svítících teček někde tam dole - je to náhera, jako vždy. To je ta část "služebkování", která je krásná... Na druhou stranu, když jsem si před chvílí spočítala, že budu na cestě příšerných 8 hodin, tak mě to nadšení zase hned přejde - spát se mi chtělo už tak v šest. Ale třeba mě to (příšerný) letadlový kafe postaví na nohy.
Ale abych se vrátila k prapočátku - firma mě vyslala na služebku, jedu školit do Francie k zákazníkovi do města Belfort (menší francouzské město ve Franche-Comté čili blízko hranic se Švýcarskem). Dřív (asi tak dva roky zpátky) jsem na služebky lítala tak často, až jsem si vylítala stříbrnou věrnostní kartu ČSA :D, ale teď je to první služebka po víc než roce. Letím přes Curych do Basileje (trojletiště v jednom - Basel-Mulhouse-Freiburg). Z Baselu do Belfortu už mě (aspoň doufám) poveze objednaný taxík z belfortského hotelu. Dorazím nejdřív kolem půlnoci - nejdřív! Zítra naštěstí školení začíná až ve dvě, tak si snad stihnu všechno i v klidu nachystat - už jsem přece jen vypadla ze školitelské praxe. :)
Mí nejbližší spolucestující - nějáká skupina frantíků - se tu snaží machrovat s noťasem a nějakou primitovní gameskou, tak jsem byla chvíli v pokušení rozjet mého krásného asusíka a na něm simse - to by teprv machírkové koukali, co je to pravý tuning. :D PS: Kdo jste ještě neletěli - nežijte v bláhových ideích, že to je pohodlné, krásné a idylické. Kromě málo místa a permanentního hluku vám navíc věčně zalíhají/hučí/lupou uši - kdo nezažil, nepochopí... :)

(...to be continued...)

Na dokreslení letištní atmosféry pár fotek...

sl01      sl02      sl03     


made by ©Puffin, 2006